![pse-sakellaridi](https://agro.atcomcdn.com/images/580x320/files/pse-sakellaridi.jpg)
Στην αναβάθμιση του ρόλου και της συλλογικής «φωνής» των εξαγωγικών επιχειρήσεων μετά από ένα δημιουργικό κύκλο 31 ετών, συνέβαλε η Χριστίνα Σακελλαρίδη που αποχωρεί από το τιμόνι του Πανελληνίου Συνδέσμου Εξαγωγέων. Τη θέση του προέδρου στο νέο ΔΣ αναλαμβάνει ο Αλκιβιάδης Καλαμπόκης, ο οποίος είναι και πρόεδρος του Συνδέσμου Εξαγωγέων Κρήτης και διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας Great Exhibitions.